O nás

Olomoučtí kolaři jsou otevřené neziskové sdružení příznivců cyklistické dopravy a cykloturistiky. Naším cílem je zlepšovat podmínky pro dopravu na kole v Olomouci a prosazovat oprávněné zájmy cyklistů. Navrhujeme a podporujeme takové úpravy dopravní infrastruktury, aby se vytvořily předpoklady pro rozšíření jízdy na kole jako bezpečného a k životnímu prostředí šetrného způsobu dopravy. Při prosazování těchto cílů máme zájem nacházet přijatelné kompromisy s ostatními účastníky silničního provozu a chodci.

Vítáme (a potřebujeme) spolupráci a podporu všech, kteří mají stejný zájem.

Můžete se také nezávazně zúčastnit našich pravidelných schůzek, které se konají Zasedací sál NF OKNO, Dolní nám. 38 (projde se průchodem vedle Hanácké hospody a pak po schodech do 1. patra). Vstup je pro všechny zájemce volný. Terníny schůzek najdete v sekci akce nebo pokud nám poskytnete svou emailovou adresu, budeme Vám na ni posílat pozvánky . Přijďte prosím včas – v případě nouze zazvoňte na zvonek JEDNACÍ SÁL nebo NF OKNO.

Pořádáme cyklovýlety pro širokou veřejnost, na kterých také představujeme nově vybudované (nebo vyznačené) cyklotrasy. Viz horní menu, nabídka Akce nebo Pozvánka na cyklovýlety.

Se svými dotazy či připomínkami se na nás můžete obrátit písemně, telefonicky nebo prostřednictvím elektronické pošty – viz kontakty. Pokud budete mít zájem a poskytnete nám svou emailovou adresu, budeme Vám zdarma posílat pozvánky na naše akce.

Napište nám. Vaše připomínky a návrhy rádi uvítáme!