Zahájení sezóny na Cyklostezce Bečva a akce Bílý Kámen

Zdravíme všechny cykloturisty,

v následujících dnech se koná několik cykloturistických akcí v našem okolí:

Hned v sobotu 28. 4. se můžete zúčastnit „ZAHÁJENÍ SEZÓNY NA CYKLOSTEZCE BEČVA“

Vybrat si můžete ze dvou základních tras, po kterých dojedete do cíle – buď k Jadranu (Osek nad Bečvou) nebo do Halenkova.

Hromadné starty budou z Tovačova, Přerova, Hustopečí nad Bečvou nebo z Hranic (v případě druhé trasy z Rožnova p. R., Valašského Meziříčí, Vsetína a Velkých Karlovic). Každý účastník, který vyjede z kteréhokoli avizovaného místa, bude odměněn občerstvením a drobným upomínkovým předmětem.

Více na plakátcích v příloze nebo na: www.cyklostezkabecva.com.

V úterý 1. května se koná tradiční akce Bílý kámen. Nezapomeňte, prosím, na to, že ve vojenském újezdu Libavá je používání cyklistické helmy povinností, foto a videozáznam je armádou zakázán. Porušení se pokutuje vojenskou policií částkou 5.000Kč. Více o akci na: http://www.akcebilykamen.cz.

Fajnšmekři, kteří by si chtěli projet velký okruh, mohou tuto trasu absolvovat pod laskavým vedením Ladi Lžičařa z OKO. Vzhledem k tomu, že vojenský prostor se zavírá již v 16 hodin, je třeba vyjet co nejdříve – sraz zájemců bude tedy v 7:00 u fontány před Krajským úřadem. POZOR – je nutno se Laďovi předem ozvat a oznámit mu svou účast, aby zbytečně nezajížděl k fontáně a nemarnil čas čekáním. Takže pokud máte zájem, pošlete mu, prosím, SMS nebo mail do pondělí 19 hodin (mobil 605 434 903, e-mail: lzicar.ladislav@seznam.cz

Samozřejmě, že délka trasy bude záviset i na počasí…

S předstihem ještě upozorňujeme, že v sobotu 12. května se koná tradiční (cyklo)turistická akce Putování za bohutínskou žábou. Vice na: http://www.bohutinskazaba.cz